Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

ΑΕΚ παλ. Κοκκινιάς – Νεάπολη Λακωνίας: 10-38.

Ο αγώνας αυτός, ήταν μια καθαρή νίκη των Λακώνων. Προηγήθηκαν με 0-38 και η ΑΕΚΚ στα τελευταία λεπτά, έκανε το 10-38.
Πιο αναλυτικά, τα δυο πρώτα αγγίγματα για τη Νεάπολη, πέτυχαν οι Τζούλιας και Κοντογιωργάς (0-8). Ο Τζούλιας πέτυχε και το τρίτο, το οποίο μετέτρεψε ο Λαμπράκης σε 0-14.
Ο Τζούλιας στο 7ο λεπτό, πέτυχε άλλο ένα άγγιγμα (0-18) και ακολούθως ένα άγγιγμα ο Κοκκινάκης, που το μετέτρεψε ο Λαμπράκης. Ο Λαμπράκης με άγγιγμα, διαμόρφωσε στη λήξη του ημιχρόνου το 0-28.
Το δεύτερο ημίχρονο, ήταν ισόπαλο 10-10. Η Νεάπολη με δυο αγγίγματα του Κοκκινάκη, έκανε το 0-36 και ο Τζούλιας, το 0-38.
Τότε αφυπνίστηκε η ΑΕΚΚ. Στα τελευταία πέντε λεπτά, ο Χατζησταματίου έκανε άγγιγμα που μετέτρεψε σε 6-38 ο Σκαφιδάς. Ο Χατζησταματίου διαμόρφωσε και το τελικό 10-38 με ένα ακόμα άγγιγμα.