Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

ΔΕΥΤΕΡΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ / SECOND WIN FOR ARIS PETROUPOLIS

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΑΕΚ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ
Τη δεύτερή του νίκη σε ισάριθμους αγώνες για το ελληνικό πρωτάθλημα Ράγκμπυ Λιγκ (ΧΙΙΙ) πέτυχε ο Άρης Πετρούπολης, στο γήπεδό του στην Αγ.Τριάδα της Πετρούπολης με σκορ 32-24 έναντι της ΑΕΚ Κοκκινιάς, μπροστά σε 100 φίλους του αθλήματος.

Οι δυο ομάδες είχαν συναντηθεί σε φιλικό προετοιμασίας, οπότε οι "δικέφαλοι είχαν νικήσει". Από τότε όμως, ο Άρης ολοκληρώθηκε, βελτίωσε τη δομή του και πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση απέναντι στους Πειραιώτες.
Στο πρώτο ημίχρονο, το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τον Άρη να υπερέχει ελαφρά. Στην αρχή του β' ημιχρόνου μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 26-24 (αν πετύχαιναν τη μετατροπή θα είχαν ισοφαρίσει). Όπως έκαναν και στη Νεάπολη όμως οι Αρειανοί, στο μέσο του β' ημιχρόνου, ανέβασαν την απόδοσή τους και κατάφεραν χωρίς άγχος το τελικό 32-24.
Σκόραραν:
Άρης - αγγίγματα: Κανελλόπουλος (2), Δαρδαμάνης, Ρουσόγλου (2), Βαλασσάς, Παλαιογιάννης και μετατροπές: Λυμπέριος, Βαλασσάς
ΑΕΚΚ-αγγίγματα: Βεντούρας, Λάγια (2), Φέξης, Μολυνδρός και μετατροπές:Σύτη, Λάγια.